Drukāt

Pašvaldība dabasgāzi siltumenerģijas ražošanai turpmāk pirks no Igaunijas uzņēmuma "Enefit"

.

GazeSaskaņā ar Enerģētikas likumu Latvijā šī gada 3. aprīlī tika atvērts dabasgāzes tirgus, un kopš šī datuma patērētāji var izvēlēties, no kura piegādātāja pirkt dabasgāzi.
 
Šobrīd mūsu valstī iespējams izvēlēties starp 25 tirgotāju piedāvājumiem. Arī pašvaldības aģentūra "Carnikavas Komunālserviss", kas ar siltumenerģijas ražošanai gadā patērētiem 1,2 miljoniem kubikmetru dabasgāzes, ir uzskatāms par lielu šī kurināmā patērētāju, bija jāizvērtē vairāku piegādātāju piedāvātā cenu un virkne citu nosacījumu.
 
Carnikavas Komunālserviss izskatīja četru lielāko piegādātāju piedāvājumus: līdzšinējā – "Latvijas Gāzes", "Latvenergo" meitas firmas "Elektrum", Igaunijas SIA "Enefit", kas kā gāzes un elektroenerģijas tirgotājs jau darbojas Igaunijā un Lietuvā, kā arī dabasgāzes uzņēmuma "Lietuvos Dujos", kam ir gāzes tirgošanas pieredze Lietuvā.
 
Izvērtējot minētos piedāvājumus, pieņemts lēmums no 1. jūlija slēgt gāzes iepirkuma līgumu uz vienu kalendāro gadu ar SIA "Enefit", kurš piedāvāja viszemāko cenu, lai gan visi piedāvājumi atšķīrās vien nedaudz.
 
Siltumenerģijas tarifs ir atkarīgs no dabasgāzes cenas, kas siltuma ražošanā veido 70% izmaksu, savukārt citas izmaksas – ražošanas, sadales, siltummezglu apkalpošanas u.c. – netiks celtas.
 
G. Persis